javljeno je
Hitno se oglasio MUP Srbije: Ovo je jako važno!
Istraga u ovom slučaju se nastavlja, a policija radi na identifikaciji svih osoba koje bi mogle biti povezane sa ovim pokušajima obmane građana
Pripadnici Policijske uprave u Nišu, u saradnji sa Osnovnim javnim tužilaštvom, intenzivno rade na rasvetljavanju pokušaja prevare u kojoj su na meti bili uglavnom stariji građani. Kako se sumnja, nepoznate osobe su telefonom pozivale građane i predstavljale se kao osobe koje imaju hitne informacije o njihovim članovima porodice.
Prema navodima policije, prevaranti su žrtvama govorili da su im ćerke ili sinovi teško povređeni u saobraćajnim nesrećama, nakon čega su od njih tražili novac ili zlato navodno za hitno lečenje i medicinske troškove. Na taj način pokušavali su da iskoriste strah i uznemirenost građana kako bi došli do vrednih stvari i novca.
Iz Policijske uprave podsećaju da su početkom maja, po nalogu Osnovnog javnog tužilaštva, već uhapšene dve osobe zbog sumnje da su na sličan način počinile krivična dela prevare. Istraga u ovom slučaju se nastavlja, a policija radi na identifikaciji svih osoba koje bi mogle biti povezane sa ovim pokušajima obmane građana.
Nadležni su još jednom apelovali na građane, posebno starije osobe, da budu oprezni i da ne predaju novac nepoznatim ljudima bez prethodne provere informacija. Građanima je savetovano da svaki sumnjiv poziv odmah prijave Policijskoj upravi u Nišu ili najbližoj policijskoj stanici pozivom na brojeve 064/892-4510 i 192.
Bonus video:
(Espreso/Telegraf/D.S.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!




